25.4.11

Sözleşmeli Öğretmenler Kadrolu Atamada Kendi Okulunu Tercih Edebilir mi?

www.memurum.biz
Sözleşmeli öğretmenlerin, kadrolu öğretmen atamalarında görev yaptıkları okulu tercih edebilmeleri mümkündür. 2010 Kasım Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu Genel Açıklamalar 2.4 maddesinde söz konusu husus açıklanmaktadır;


Eğitim ve öğretim faaliyetlerinin başladığı ve bu faaliyetlerin verimli bir şekilde yürütülmesi hususları dikkate alınarak “sözleşmeli öğretmen”lere bulundukları eğitim kurumunu tercih hakkı verilmiştir. Kendi kurumlarını tercih edenler, puan üstünlüğüne göre yapılacak sıralamada bulundukları il kontenjanına girebildikleri takdirde, kendi kurumlarına kadrolu öğretmen olarak atanabileceklerdir.


Böyle bir atama sonucunda, o “il”de ilan edilen eğitim kurumlarından birinin kadrosu kullanılacağından il kontenjanı düşecek, dolayısıyla da ilanda yer alan eğitim kurumlarından biri atama yapılamadan boş kalacaktır.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

merhabalar sınıf öğretmenliği mezunuyum kpss puanım 73,08 son atamada şansım nedır acaba?teşekkur ederım

Adsız dedi ki...

Sözleşmelilere kadro ve görev yaptıği kuruma atama izni verildi.6 Temmuz atamaları içinde 17 doğu ve güneydoğu illeri reva görüldü.En batı ili Tunceli.64 il yasak.Atanacak öğretmenler kubanlık.Deniyorki işine gelirse.Atanacak illere bir bakın.40 yıllık eğitimci olarak ben utandım.Birde bu konu hiçbir basının dikkatini çekmiyor.Çünkü vatandaşın derdi unutuldu.6 temmuzda dahi haber olmayacak gibi.Ben Türkiye sadece 17 ilden ibaret olduğunu bilmiyordum.Her yer vatanım ama bu ayrıcalık niye???Bunu yapanlar vicdan azabı çekecekler!!!

Yorum Gönder